جمعه 23 آذر 1397 ساعت 04:58

مردم خواستار کاهش فشار بر اقشار ضعیف

 

 
بازدیدحمید رضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان از خبرگزاری آنا
 

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه مردم معترض را باید از سودجویان و عوامل بیگانه تفکیک کرد، گفت: مردم در واکنش به انفعال و عدم پاسخگویی مسئولین خود عصبانی شده و به خیابان آمده‌اند و من نیز با آنان احساس هم‌صدایی می‌کنم.

 

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا با اشاره به حماسه 9 دی که در سال 88 به وقوع پیوست، اظهار داشت: پیام مردم در این روز این بود که راه امام پرقدرت طی خواهد شد. پیام مردم به همه مسئولین نظام این بود که آنان چشم قبله اشرافی‌گری، انقلابی‌نمایی و تولید یاس و ناامیدی را کور خواهند کرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: مردم در حماسه 9 دی 88 نشان دادند تولید یاس و ناامیدی، اشرافی‌گری، کم‌کاری و نادیده انگاشتن مردم از مصادیق فتنه است. آنان همچنین نشان دادند بی‌عدالتی، فساد، دفاع از فساد و فسادپروری، حقوق‌های نجومی، ایجاد شکاف طبقاتی و به‌کارگیری افراد غیرانقلابی، پرخور و بدون انگیزه از دیگر مصادیق فتنه به شمار می‌رود.

نماینده مردم همدان با اشاره به تجمعات اخیر و اعتراضات مردم به مشکلات اقتصادی عنوان کرد: عموم مردم به دنبال عدالت، مبارزه با فساد، ایجاد اشتغال و اصلاح معیشت هستند و پاسخگویی مسئولین را می‌خواهند. من نیز یکی از آحاد جامعه هستم و در این زمینه با مردم هم‌صدا هستم.

حاجی بابایی افزود: در مقابل کسانی هم هستند که از عوامل بیگانه به شمار می‌روند و میان مردم نفوذ می‌کنند. این افراد شعارهای ساختارشکنانه می‌دهند و به دنبال منافع خود هستند. مردم را باید از این افراد تفکیک کرد. مردم خواهان اصلاح کار در داخل نظام هستند و مطالبات رهبری را دنبال می‌کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم باید چه اقداماتی به عمل آورد، تصریح کرد: مردم از دولت کار فوق طاقتی نمی‌خواهند. مردم می‌خواهند اگر قرار بر اضافه کردن حقوق است، حقوق افرادی افزایش یابد که پایین دو میلیون تومان دستمزد می‌گیرند؛ نه کسانی که بالای پنج میلیون تومان پایه حقوق آنان است. مردم از دولت مبارزه با فساد را می‌خواهند. آیا دولت قادر به انجام این امور نیست؟

وی در ادامه گفت: مردم می‌خواهند اقشار ضعیف از سوی دولت تحف فشار قرار نگیرند و فاصله طبقاتی کاهش یابد. آیا این خواسته‌ها ورای طاقت و توان دولت است؟ اکنون دولت لایحه بودجه‌ای تحویل داده است که دردی از مردم دوا نخواهد کرد. اگر دولت می‌تواند خواسته‌های برحق مردم را برآورده سازد، بماند؛ در غیر این صورت بهتر است برود تا افراد توانمند بر سر کار آیند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم مردم فدای اقتصاد شوند، تاکید کرد: اقتصاد باید فدای مردم شود و این روند نباید معکوس اتفاق بیفتد. این خواسته مردم است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مردم طرفدار انقلاب و دلسوز نظام و جامعه هستند. آنان برای اسلام نگران هستند و از آنجا که کسی پاسخگو نیست، عصبانی شده و به خیابان‌ها می‌آیند.


   1396/10/10 10:49


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :